Az összes virág közül a hóvirág jelképezi leginkább a tavasz közeledtét. Ez a kis hófehér, csüngő virágú növény törékenynek látszik, de valójában szívós, ellenáll a legkeményebb télnek is.
Megnyugtató látni hogy nyílnak a hóvirágok, mert ez azt jelenti hogy lassan bizony beköszönt a jó idő, és a nők is virágzásnak indulnak. Katya a kis hófehér felsőjében tényleg olyan mint a “tavasz hírnöke’, ha mást nem azért mert már Ő is kinyílt.